31.01.2021 - 29 finał WOŚP w Gorzowie - gramy razem!

Zapraszamy na transmisję online 29 finału WOŚP w Gorzowie. Orkiestrowa transmisja odbywać się będzie z Miejskiego Centrum Kultury a rozpocznie się o godzinie 16:00 hymnem WOŚP w wykonaniu Gorzowskiej Orkiestry Dętej. Zapraszamy do licytacji!

Link: tutaj

 

24.12.2020 - Koncert kolęd Gorzowskiej Orkiestry Dętej

Boże Narodzenie to święto, które mimo różnych przeciwności jednoczy Nas wszystkich. W tym roku, innym niż wszystkie, mieliśmy niełatwo. Jednak spotykamy się by wspólnie kolędować w Państwa domach.
Miejskie Centrum Kultury oraz Gorzowska Orkiestra Dęta zapraszają na koncert kolęd i pastorałek, który został nagrany w kościele p.w. Chrystusa Króla w Gorzowie Wlkp.

Dobrego, spokojnego czasu życzymy Państwu.

Premiera: 24 grudnia 2020, godzina 16:00

link: https://youtu.be/uoIv6DCNiUg

 

13.09.2020 - NSK2020

Kultura nie dała się wirusowi! 

Cieszymy się, że pomimo wielu obostrzeń związanych z walką z COVID-19 udało się w tym roku zorganizować jedną ze sztandarowych imprez kulturalnych naszego miasta - Nocny Szlak Kulturalny ( chwała za to Miejskiemu Centrum Kultury!). Nasza orkiestra miała także swój mały udział w budowaniu programu imprezy. W piękne sobotnie popołudnie zaskoczyliśmy mieszkańców miasta podwójnie. Po pierwsze - naszym nowym galowym strojem, którego projekt wykonała dla nas gorzowska projektantka - Natalia Ślizowska, a po drugie zupełną nowością - musztrą paradną. Zwykle można usłyszeć nas na scenie, czasami podczas prostego przemarszu. Tym razem pomaszerowaliśmy,a potem zaczęliśmy się dwoić i troić tak, że na całym placu katedralnym było nas pełno! Dodatkowego uroku całemu pokazowi dodały pokazy taneczne dziewcząt z zaprzyjaźnionego z nami Zespołu Tańca "Buziaki". 

Dziękujemy wszystkim za przybycie na nasz występ i mamy nadzieję, że Wam się podobało. 

 

16.05.2020 - KULT z GOD

Szanowni Państwo to będzie chyba największe wydarzenie muzyczne w historii naszego zespołu, a na pewno największe w roku 2020. Dzięki staraniom Miejskiego Centrum Kultury i pani dyrektor Hanny Błałuciak, nasza orkiestra będzie uczestniczyła w niesamowitym projekcie muzycznym, a mianowicie zapewnimy wsparcie sekcji dętej znanego wszystkim zespołu rockowego - KULT! Koncert odbędzie się w ramach corocznych spotkań orkiestr dętych "Alte Kameraden 2020". Bilety na to wydarzenie już dostępne!

 

25.01.2020 - Koncert Karnawałowy 2020

Jeszcze dobrze nie zamknął się rok 2019, a my już myślimy o atrakcjach dla Państwa na nadchodzący rok 2020. Już teraz chcemy zwrócić Państwa uwagę na jedno z naszych najważniejszych wystąpień w roku, a mianowicie Koncert Karnawałowy! Już 25 stycznia zapraszamy Państwa w progi Teatru im. Juliusza Osterwy, gdzie zaprezentujemy się w nowroczno-karnawałowym repertuarze. Kto ciekawy niech już dziś zaznaczy sobie tą datę w kalendarzu.

ZAPRASZAMY!

 

 

28.12.2019 - Koncert Kolęd 2019

W dniu dzisiejszym mieliśmy przyjemność, wraz z Parafią p.w. Pierwszych Męczenników Polski, gościć Państwa podczas wieczoru kolęd, pastorałek oraz piosenek świątecznych. Mamy nadzieję, że niniejszym koncertem udało nam się nieco uświetnić i przedłużyć Państwu ten świąteczny czas. Jeśli Wam się podobało podzielcie się wrażeniami ze swoimi znajomymi, tak aby w przyszłym roku było nas razem jeszcze więcej! 

24.05.2019 - Konkurs Gry na Flecie Prostym X edycja

W dniu dzisiejszym w sali kameralnej Filharmonii Gorzowskiej zebrało się ponad 20-tu wykonawców  z gorzowskich i podgorzowskich szkół podstawowych, aby spróbować swoich sił w dziesiątej już edycji naszego konkursu. Wykonawcy prezentowali szeroki przekrój repertuarowy od muzyki ludowej, poprzez piosenkę żołnierską, muzykę klasyczną na muzyce filmowej i popularnej kończąc. W tym roku nasi jurorzy wytypowali następujących zwycięzców:

Czytaj więcej: 24.05.2019 - Konkurs Gry na Flecie Prostym X edycja

18-19.05.2019 - Alte Kameraden 2019

Kolejne święto orkiestr dętych za nami. To już po raz trzynasty do Gorzowa przyjechały fantastyczne zespoły orkiestrowe, które zaprezentowały się Gorzowskiej publiczności podczas dwóch dni festiwalowych. W tym roku oprócz naszej orkiestry odwiedziły nas : - Harcerska Orkiestra Dęta Hufca Ziemi Przemyskiej z Żurawicy - Orkiestra Dęta Chludowo - Grodziska Orkiestra Dęta - Wrzesińska Orkiestra Dęta - Marktmusikkapelle Seewalchen am Attersee (Austria) - Dechový Orchestr ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem (Czechy) - Blasorchester des Musikvereins Müllrose (Niemcy) Tym razem pierwszego dnia (sobota) w gorzowskim amfiteatrze odbyły się pokazy koncertowe natomiast drugiego dnia gorzowianie mogli zobaczyć orkiestry podczas przemarszu ulicznego, który zakończył się na pl. Grunwaldzkim. W tym też miejscu orkiestry pożegnały się ze sobą oraz z mieszkańcami wykonując wspólnie dwa marsze Alte Kameraden oraz Marsz Krakowiak. Dodatkowo Grodziska Orkiestra Dęta zaprezentowała musztrę paradną...były podziękowania od władz naszego miasta i organizatorów i w końcu przyszedł czas na wymaszerowanie ... Do zobaczenia w przyszłym roku!

 

10.05.2019 - Koncert Dyplomowy

W dniu dzisiejszym w sali koncertowej Akademii Muzycznej w Poznaniu odbył się Koncert Dyplomowy naszej Pani Kapelmistrz - Ani Wiśniewskiej. Nasza kapelmistrz dyrygowała kilkudziesięcioosobową Orkiestrą Reprezentacyjną Wojsk Lotniczych, którą "wsparła" ( a jakże!) nasza kilkunastoosobowa grupa muzyków Gorzowskiej Orkiestry Dętej. Na Koncert Dyplomowy Ania przygotowała 3 utwory: Espana Cani, Flight - Adventure In The Sky oraz Caravan. Egzamin dyplomowy Ania zdała nam na piątkę z czego się bardzo cieszymy i z dumą ogłaszamy Państwu tą miłą nowinę!

05.05.2019 - 200 rocznica urodzin Stanisława Moniuszki

Takiego wydarzenia dawno nasze miasto nie pamięta! Dwie gorzowskie orkiestry: Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej oraz nasza - Gorzowska Orkiestra Dęta połączyły swe siły na dużej scenie Filharmonii Gorzowskiej, aby wspólnym muzykowaniem uczcić 200. rocznicę urodzin naszego wybitnego kompozytora - Stanisława Moniuszki.

Czytaj więcej: 05.05.2019 - 200 rocznica urodzin Stanisława Moniuszki